Harlem Shake na Rynku Głównym w Krakowie, zapraszamy!

Rynek Główny, 10 grudnia godz 14.00

10 grudnia obchodzimy ważne na całym świecie święto ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ  w rocznicę podpisania Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka. Jakie to święto? Oczywiście Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka i ochrony Praw Dziecka.

Chcąc uczcić ten dzień w sposób szczególny postanowiliśmy zorganizować  akcję promocyjno-informacyjną w ciekawie wykonanej formie. Tego dnia będziemy kręcić popularny filmik Harlem Shake o tematyce związanej z Prawami Człowieka i Prawami Dziecka.

Spotykamy się pod pomnikiem Adama Mickiewicza na Rynku Głównym. Tam będziemy rozstawieni z planem filmowym i nakręcimy dwie sceny.

Scena 1: Jedna osoba z flagą z napisem „Prawa Człowieka/ Human Rights” tańczy do podkładu muzycznego Baauer „Harlem Shake” , a pozostali zachowują się jak zwykli przechodnie bądź turyści.

Scena 2: Wszyscy tańczą i wygłupiają się przy muzyce mając w ręce rekwizyty lub tabliczki z napisami dotyczącymi praw człowieka lub prawami dziecka.

Zapewniamy m.in. parasolki, flagi, tabliczki, koszulki, maski i inne rekwizyty z prawami człowieka lub dziecka. Przebranie nie jest konieczne, ale zachęcamy by w razie możliwości ubrać się w strój super bohatera, rycerza itp. Mile widziane przede wszystkim stroje, które nawiązują tematyką do praw człowieka.

Filmik jeszcze tego samego dnia trafi do Internetu aby cały świat dowiedział się, że Kraków także promuje Prawa Człowieka!

Razem na rzecz Praw Człowieka i Praw Dziecka !

Organizatorzy:
Fundacja Nowe Centrum, Fundacja na Rzecz Rozwoju i Wspierania Sztuki Współczesnej Pauza, Stowarzyszenie Zajawka.

Obchody tego dnia odbywają się w ramach projektu „Edukacyjna rakieta ląduje na ulicy” współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.

Bez tytułu