Wakacyjne warsztaty

fundacja nowe centrum warsztaty plastyczne

 

Zaczął się wrzesień, dzieci poszły do szkoły, a my rozpoczynamy serię opisów naszej wakacyjnej działalności. Przez całe wakacje w Centralce prowadziliśmy warsztaty plastyczne dla dzieci w wieku 6-12 lat.

Warsztaty rozpoczęliśmy od bajki profilaktycznej „O Łucji, która poznała cały Internet”. Wraz z dziećmi stworzyliśmy projekt domu Łucji, bohaterki wspomnianej bajki . Następnie wykonaliśmy makietę jej domu oraz okolic.

Dodatkowo, korzystając z wakacyjnej pogody zaproponowaliśmy dzieciom malowanie na świeżym powietrzu. Rozciągnęliśmy stretch między drzewami, na którym dzieci malowały swoje podobizny, odbicia oraz sposoby spędzania wolnego czasu.

Na zajęciach, dzieci, tworzyły kartki z wakacji. Zadanie to przyniosło im wiele radości i pokazało jak wielką wyobraźnię posiadają. Zaproponowaliśmy również dzieciom stworzenie kolorowych słoików. Dodatkowo dzieci mogły zrobić swoją własną grę planszową, w którą potem grały wraz ze swoimi koleżankami i kolegami ze świetlicy. Dzieci z ochotą zaangażowały się w wymyślanie zadań i rysowanie poszczególnych części planszy.

Zastanawialiście się kiedyś może co można zrobić z kolorowych skarpet, włóczki, i  filcu? Nasze dzieci już wiedzą, otóż wykonaliśmy razem szalone pacynki :) A wiecie co można zrobić z rolki po papierze toaletowym i bibule? Zrobić można dużo, a my wykonaliśmy kolegów dla naszego o Smoka Wawelskiego. :D

Tak minął nam lipiec, a co robiliśmy w sierpniu?

Sierpień był miesiącem pod znakiem warsztatów fotograficznych i filmowych.

Dzieci stworzyły kolorową ściankę przed którą później dumnie pozowały do zdjęć. Na kolejnych zajęciach wybraliśmy się na wycieczkę po Nowej Hucie, na której dzieci mogły nauczyć się robić zdjęcia przyrodzie.

I niemalże ma zakończenie wakacji dzieci wzięły udział w tworzeniu prawdziwego filmu!  Podczas zajęć dzieci zapoznały się z różnymi technikami animacji poklatkowej.

W ostatnim dniu wakacji Centralka zamieniła się na chwilę na galerię zdjęć. Wraz z dziećmi  powiesiliśmy zrobione przez nie zdjęcia. Dzieci zaprosiły swoich rodziców do obejrzenia ich dzieł. Wakacyjne warsztaty zakończyliśmy podziwianiem zdjęć i słodkim poczęstunkiem.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za aktywny udział. Dzieciom życzymy samych sukcesów w szkole! :)

Więcej zdjęć znajdziecie tutaj – https://drive.google.com/folderview?id=0B2_XFokL_zbMUVdvbWlDUkVzS2s&usp=sharing

Warsztaty są organizowane w ramach projektu „Zamień surfowanie na twórcze działanie” finansowanego ze środków Funduszu Rozwiązywania Problemów Hazardowych.