Zakończyliśmy szkolenie dla wolontariuszy

Zakończyliśmy szkolenie dla wolontariuszy uczestniczących w projekcie „Rakietowa edukacja osiedlowa”.

DSC_0076
Pierwszy dzień szkolenia obfitował w wiedzę teoretyczną dotyczącą wolontariatu oraz streetworkingu. Uczestnicy poznali prawa i obowiązki wolontariusza, a także zapoznali się z zagadnieniami prawnymi dotyczącymi streetworkingu. Szeroko omówione zostały kwestie związane z ubiorem i zachowaniem się podczas pracy na osiedlu.

Podczas drugiego dnia szkolenia uczestnicy poznali mnóstwo gier i zabaw integracyjnych. Było wesoło i aktywnie! Po porządnej integracji przyszli wolontariusze pracowali nad rozwojem kreatywności.

Trzeci dzień szkolenia był dniem praktycznym. Każdy miał okazję wcielić się w rolę dziecka lub streetworkera i tym samym zmierzyć się z trudnymi sytuacjami, jakie można napotkać pracując na osiedlu. Po zakończeniu części problemowej wolontariusze poznawali specyfikę pracy z edukacyjną rakietą, czyli: przenoszenie, rozkładanie, składanie. Ostatnim punktem tego dnia szkolenia było zapoznanie się z grami i tablicami edukacyjnymi, jakie będą używane podczas wyjść na osiedla. Po wstępnym zapoznaniu każdy miał okazję pograć w gry i obejrzeć dokładnie tablice. Efekty widoczne są na zdjęciach

Ostatni dzień szkolenia związany był z edukacją artystyczną. Wolontariusze przepracowywali w praktyce scenariusze zajęć artystycznych, które będą wykorzystywane podczas wyjść na osiedla.
Po zakończonym szkoleniu wolontariusze wraz ze streetoworkerami będą wychodzić na osiedla i pracować z dziećmi i młodzieżą.

DSC_0083

DSC_0072

DSC_0074

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.