V Krakowska Konferencje z okazji Międzynarodowego Dnia Dzieci Ulicy

Fundacja Nowe Centrum ma zaszczyt zaprosić na V Krakowską Konferencję z okazji Międzynarodowego Dnia Dzieci Ulicy. 
Już po raz piąty w Krakowie i szósty na świecie wszyscy pedagodzy ulicy, wolontariusze oraz zwykli ludzie jednoczą się by wspólnie obchodzić Międzynarodowy Dzień Dzieci Ulicy.

Na całym świecie żyją miliony dzieci ulicy, a ich los, często smutny, bywa niezauważony przez społeczeństwo. Aby głośno mówić o problemie „dziecka na ulicy” potrzebujemy nie tylko wspaniałych idei, ale również wsparcia społecznego i specjalnej kartki w kalendarzu, dzięki której moglibyśmy głośniej o tym mówić. Jako osoby zaangażowane w pracę z młodzieżą zagrożoną problemami, również czujemy się odpowiedzialni za stworzenie dnia poświęconego temu problemowi.

Głównym celem akcji jest zwrócenie uwagi na coraz częściej występujące zjawisko jakim jest dziecko przebywające na ulicy, spędzające tam swój wolny czas, pozostawione bez opieki, często bezdomne, głodne, wykluczone społecznie. Chcemy pokazać, że niezależnie od szerokości geograficznej świata każdy kraj boryka się z problemem jak pomóc takiemu dziecku i jakie działania profilaktyczne i interwencyjne podjąć by skala tego zjawiska zmniejszała się a nie powiększała. My również możemy się przyczynić do poprawy warunków życia dzieci ulicy, wystarczy tylko chęć pomocy i wiedza na temat tego jak pomagać. W tym roku tematem przewodnim będzie tożsamość i potencjał ulicy, która pada ofiarą stereotypów i uprzedzeń. Chcemy tego dnia wypowiadać się o ulicy w sposób pozytywny odnajdując w niej wiele pozytywów.

PODCZAS KONFERENCJI WYSTĄPIĄ:
dr Barbara Adamczyk (Akademia Ignatianum w Krakowie)
dr Małgorzata Michel (Uniwersytet Jagielloński w Krakowie)
Paulina Maciaszek i Sylwia Piątkiewicz (Fundacja Nowe Centrum, Kraków)
Wojciech Przybysz (Stowarzyszenie Dzieciom i Młodzieży WĘDKA im. każdego Człowieka, Toruń)
  Marcin Dziurok (Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie)

MIEJSCE: Urząd Miasta Krakowa, pl. Wszystkich Świętych 3-4, sala kupiecka
DATA: 11 kwietnia (poniedziałek) 14:00-18:00

Wydarzenie objęte patronatem honorowym Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego oraz Przewodniczącego Rady Miasta Krakowa Bogusława Kosmidera.

Naszą akcję wspiera Consortium for Street Children organizator i pomysłodawca obchodów!

Wstęp wolny!

Bądźcie z nami!!!

 

ulica bez uprzedzeń