Konferencja

Konferencja z okazji Światowego Dnia Dzieci Ulicy

Fundacja Na Rzecz Rozwoju i Promocji Sztuki Współczesnej Pauza wraz z Fundacja Nowe Centrum zapraszają na konferencję oraz pokaz filmów, które odbędą się 11 kwietnia w Krakowie.

Problem dzieci ulicy istnieje nie tylko w najbiedniejszych krajach. Dotyczy nie tylko najbiedniejszych dzieci. Problem ten dostrzega m.in. Konsorcjum dla Dzieci Ulicy – międzynarodowa organizacja zajmująca się walką o prawa dziecka. Z inicjatywy tej organizacji co roku 12 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Dzieci Ulicy.

Aby włączyć się w tą międzynarodową inicjatywę Fundacja Nowe Centrum wraz z Fundacją Pauza organizują konferencję poświęconą temu zagadnieniu. W konferencji wezmą udział osoby zaangażowane w działalność na rzecz dzieci i młodzieży – m. in. Małgorzata Michel (Uniwersytet Jagielloński), pedagog i socjolog Filip Kaszyński, Katarzyna Dumańska z Fundacji Papaya, Mateusz Kotnowski. Podczas konferencji będzie można zapoznać się z działalnością streetworkerską Fundacji Nowe Centrum oraz dowiedzieć się o możliwościach włączenia się w jej działania.

Konferencja odbędzie się dzień przed Światowym Dniem Dzieci Ulicy – tj. 11 kwietnia 2013 roku w Akademii Ignatianum, ul. Kopernika 26 w auli im. Ks. Grzegorza Piramowicza SJ, II piętro.

Początek konferencji o godzinie 14.00. Po części konferencyjnej będzie można obejrzeć filmy – m.in. „Życie bez granic” zrealizowany przez Stowarzyszenie „Grupa Pedagogiki i Animacji Społecznej – Łódź”.

Organizatorzy:
Fundacja Nowe Centrum Fundacja Na Rzecz Rozwoju i Promocji Sztuki Współczesnej Pauza, Stowarzyszenie Zajawka.

Wstęp wolny!nowe_centrum_plakat_01_copy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.